Cięcie laserem to nowoczesna metoda obróbki materiałów wykorzystująca gorący promień lasera. Cieszy się ona popularnością na całym świecie z uwagi na zalety wynikające z jej stosowania. Można ją wykorzystać do obróbki najróżniejszych materiałów, dzięki czemu jest jedną z najbardziej uniwersalnych technologii.

Cięcie laserem – najważniejsze zalety

Przede wszystkim cięcie laserem wyróżnia szybkość, dokładność i powtarzalność ciętych elementów. Wykorzystując tę metodą, można uzyskiwać skomplikowane, nietypowe detale. Cięcie laserem nie wymaga także obróbki końcowej, więc pozwala skrócić czas pracy i czyni ją bardziej efektywną. Obrabiany materiał jest podgrzewany przez promień lasera jedynie miejscowo. W efekcie szczelina cięcia jest niewiele szersza niż sam promień, a to sprawia, że nie powstają nieestetyczne zadziory. Maszyny wykorzystywane do cięcia są wytrzymałe i nie wymagają skomplikowanych napraw. To pozwala na optymalizację kosztów. 

Usługi cięcia laserem

W naszej ofercie znajdują się usługi cięcia laserem. Z uwagi na sporo zalet wynikających z zastosowania tej metody, jest ona chętnie wykorzystywana i to do wielu zadań. Usługa cięcia laserem polega na obróbce różnych materiałów przy wykorzystaniu promienia lasera. Wiązka laserowa silnie ogrzewa materiał w danym miejscu, aż do jego stopienia lub odparowania i powoduje jego rozdzielenie. 

Usługa cięcia laserem – dlaczego warto się nią zdecydować?

Metodę tę stosuje się do najróżniejszych materiałów, co czyni ją uniwersalną. Cięcie laserem zyskało popularność nie tylko z uwagi na praktyczność, ale też dokładność i szybkość obróbki. Ponadto obrabiany laserowo materiał nie wymaga późniejszej obróbki, dzięki czemu poświęcany na pracę czas jest krótszy. Usługi cięcia laserem, które u nas zamówisz, są wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Do pracy wykorzystujemy najlepsze urządzenia, a to gwarantuje wysoką jakość i zadowolenie z efektów. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.